Jak wybrać bezpieczną biżuterię dla dzieci?

Dzieci bardzo często chcą być takie, jak otaczający je dorośli. Dlatego małe dziewczynki chętnie noszą biżuterię. Bardzo często bywa ona wybierana także jako prezent na różne okazje. Czy biżuteria złota dla dzieci to dobry pomysł? Jaką kupować?

Czy warto kupować dziecku biżuterię?

Wielu rodziców zastanawia się, czy biżuteria jest właściwym prezentem dla dziecka. Prawda jest taka, że ma ona zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Wątpliwości budzi przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Niektórzy argumentują, że maluch może sobie zrobić krzywdę, nosząc niewłaściwie dobraną biżuterię.

Dlatego też najważniejszą kwestią, którą powinni kierować się rodzice przy zakupie biżuterii dla dziecka, jest bezpieczeństwo malucha. Dla dziecka najlepsza jest biżuteria dziecięca, która tworzona jest zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia różnego rodzaju urazów i wypadków spowodowanych przez biżuterię. Oczywiście, rodzice muszą wiedzieć, że nawet najbardziej bezpieczna biżuteria srebrna czy też złota musi być bezwzględnie ściągana na czas nocnego wypoczynku.

Jaką biżuterię dla dziecka wybrać?

Biżuteria złota czy też srebrna to bardzo często podarunek z okazji ważnych uroczystości w życiu dziecka, takich jak chrzest czy też roczek. Bardzo często podarunki z tej okazji towarzyszą dziecku przez resztę jego życia. Dlatego warto wybierać modele ponadczasowe, które równie dobrze, co teraz, będą prezentować się za wiele lat.

Biżuteria dziecięca powinna być minimalistyczna i elegancka. Warto stawiać na proste modele, które będą pasowały niemal do wszystkiego. Niezależnie od tego, jak w przyszłości ukształtuje się gust dziecka, elegancka biżuteria z pewnością wciąż będzie mu się podobać. Jeśli chodzi o bransoletki dla dziecka, to są one dość ryzykowne choćby z tego powodu, że obwód nadgarstka u malucha wciąż się powiększa. Istnieje więc szansa, że wybrana bransoletka z czasem stanie się po prostu za mała.

Z jakich materiałów powinna być wykonana biżuteria dziecięca?

Niestety, dostępna w sklepach biżuteria dla dzieci bardzo często zawiera w sobie niklowane elementy. Rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że jest to materiał, który bardzo często wywołuje reakcje alergiczne. W najlepszym wypadku mogą one skończyć się podrażnieniem skóry, w najgorszym – opuchlizną i silnymi dolegliwościami bólowymi. Dlatego też dla dziecka najlepsza będzie biżuteria srebrna czy też złota, ewentualnie ta wykonana ze stali chirurgicznej. Są to stosunkowo bezpieczne materiały, które rzadko powodują reakcje alergiczne.

slubnezaplecze