Jakie wzory obrączek złotych teraz modne?

Wśród przyszłych nowożeńców największą popularnością cieszą się obrączki złote. Nic w tym dziwnego. Są bowiem nie tylko ponadczasowe, ale również skrywające za sobą wiele praktycznych zastosowań. Mowa oczywiście o niekwestionowanej trwałości i wytrzymałości. Co ważne, w przeciwieństwie do srebra, złote obrączki nie ciemnieją z upływem czasu, cały czas zachowując swój pierwotny urok.

 

Próby złota

 

Złoto dostępne jest w kilku próbach do wyboru. Najczystszą postacią jest oczywiście 999,9. W dalszej kolejności plasuje się:

  • pierwsza próba złota 960 zawierająca 23-karatowy kruszec,
  • druga próba złota 750 z 18-karatowym złotem,
  • trzecia próba złota 585 z 14-karatowym złotem
  • czwarta próba złota 500 z 12-karatowym kruszcem
  • piąta próba złota 375 z 9-karatowym złotem
  • szósta, ostatnia 333 z 8-karatowym złotem

 

Oczywiście, największym zainteresowaniem narzeczonych cieszą się obrączki złote o próbie 585. Dzieje się tak ze względu na posiadane właściwości – przede wszystkim twardość, wytrzymałość i przystępną cenę.

 

Kolor – czy tylko żółty?

 

Jeszcze do niedawna jedyną wątpliwość przyszłych nowożeńców budziła kwestia próby. Dziś w kręgu rozważań pozostaje również kolor kruszcu. Wbrew ogólnym przekonaniom, obrączki złote mogą być utrzymane nie tylko w ponadczasowej, żółtej tonacji. Nowoczesną wariacją jest także biżuteria w białym lub różowym odcieniu lub wielokolorowa, stanowiąca połączenie różnych kolorów złota.

 

A co z wzorami?

 

Branża jubilerska oferuje szeroki wybór wzorów obrączek ślubnych, spośród których idealną opcję znajdą dla siebie przedstawicielki płci pięknej, jak również reprezentanci mężczyzn. O ile dla jednych wystarczający będzie klasyczny, pozbawiony dekoracyjnych akcentów model, tak uwagę innych przykują zdobne wzory obrączek ze złota. Sytuacja jest w miarę prosta i klarowna, jeśli młodzi osiągną porozumienie w kwestii ostatecznego wyboru. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy narzeczeni całkowicie różnią się gustami? Na szczęście także i na to jest rada. Producenci branży jubilerskiej mają w zanadrzu ofertę obrączek dopasowanych do indywidualnego gustu kobiety i mężczyzny. W praktyce oznacza to, że wzór „dla niej” różni się od wariantu „dla niego”. Brzmi absurdalnie? Niepotrzebnie! Nigdzie bowiem nie jest napisane, że obrączki złote muszą być takie same.

 

Co jest trendy?

 

Współcześnie bardzo modne są dwukolorowe obrączki ze złota, stanowiące połączenie różnych metali. Co więcej, biżuteria dla Pani Młodej może być także wzbogacona cyrkoniami czy diamentami. Równie popularnym zabiegiem jest grawerowanie, które polega na umieszczeniu daty ślubu, imienia małżonka czy jego inicjałów na wewnętrznej stronie krążków.

 

slubnezaplecze