Jak dobrać kolor włosów do sukni?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety i rzeczą oczywistą jest, że chcemy podczas niego wypaść jak najlepiej. Każdy krok, każda chwila i każdy moment zostaną uwiecznione na filmie lub fotografii i do tych pamiątek będziemy wracać przez całe życie. I nie tylko my, bo nagrania oraz zdjęcia będą oglądane przez naszych bliskich, znajomych, a w przyszłości pewnie i dzieci, dlatego też każdemu zależy, aby uchwycić na nich piękno tego dnia. Ważnym elementem naszego ślubnego wizerunki jest kolor włosów pasujący do naszego makijażu i sukni.

Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę

Przed ślubem jest mnóstwo załatwiania, formalności, sala weselna, zapraszanie gości, wybór menu, fotografa i zespołu, a przede wszystkim wybór kreacji oraz makijażystki i fryzjerki. Jest to jeden z najważniejszych wyborów, bo nietrafiony może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie podczas ślubu i weselnej zabawy. Zła fryzura i kiepski makijaż przekreślają jakiekolwiek szansę na dobre wspomnienia, przynajmniej w odczuciu Panny Młodej. Porażka w tej kwestii jest totalną katastrofą, dlatego warto dopiąć te zdawałoby się mało istotne szczegóły, na ostatni guzik.

Fryzura próbna

Zarówno w przypadku makijażu, jak i fryzury ślubnej Panna Młoda ma możliwość sprawdzenia wcześniej jaki będzie efekt. I nie chodzi tu tylko o przejrzenie zdjęć lub rozmowę z daną specjalistką, ale przede wszystkim na „przedślubną próbę”. Makijaż i fryzura powinny ze sobą współgrać, więc warto znaleźć zakłady oferujące obie te usługi, dzięki czemu w dniu próby, można będzie się przekonać jaki jest lub ma być efekt końcowy. Dobrze byłoby też udać się do kogoś sprawdzonego, kogoś kto nie będzie miał pierwszy raz do czynienia z naszymi włosami i cerą, dzięki czemu zyskamy większą pewność, że ostateczny efekt będzie zadowalający.

Włosy w przypadku ślubu mogą sprawić więcej problemu, niż cera i makijaż. Dobrze zrobiony makijaż zakryje nasze ewentualne niedoskonałości, podkreśli urodę i wymodeluje twarz. W razie jakiś niepowodzeń na tym polu (na przykład za mocny makijaż) całość można zmyć i zrobić raz jeszcze od nowa. W przypadku włosów sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Dobór koloru włosów

Odpowiedni kolor włosów to podstawa, nie warto więc eksperymentować na krótko przed weselem – postawmy albo na naturalność (jeżeli cenimy ją w sobie i czujemy się w niej dobrze) albo na kolory, które znamy i które nam pasują. Eksperymentowanie na tym polu jest złym pomysłem przed samym ślubem, ponieważ nie wiemy czy nowy kolor będzie ładnie współgrał z naszą urodą i ją wyeksponuje, czy wręcz przeciwnie. Oczywiście nawet nietrafiony kolor włosów można zmienić, jednak ciągłe farbowanie i rozjaśnianie niszczy włosy, co niestety będzie potem widać. Zniszczonym włosom trudniej też nadać odpowiedni blask i połysk, a także ułożyć je w piękną fryzurę

Ten najważniejszy dzień

W dniu ślubu chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ tego dnia gramy pierwszoplanową rolę. Warto jednak wcześniej wszystko sobie dokładnie przemyśleć i posprawdzać nawet kilka razy, aby przed samym ślubem nie natrafić na przykrą niespodziankę w postaci złego fryzjera. Należy też pamiętać, że wiele salonów urody i fryzjerskich ma zajęte terminy na wiele miesięcy w przód, więc w razie złego wyboru, ciężko nam będzie znaleźć kogoś „na szybko”.

W czasie ślubu najważniejsze to dobrze się czuć i być szczęśliwym, a świadomość tego, że wygląda się jak milion dolarów na pewno podniesie naszą samoocenę. Zadbajmy więc z wyprzedzeniem o to, aby wszystko było jak najlepsze. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu (na przykład na pogodę lub zachowanie gości) ale wybór fryzury i makijażu leży w naszej gestii, więc dużo w tym wypadku zależy od nas samych.

slubnezaplecze