Jak odmienić salę weselną za pomocą dekoracji

Wybór miejsca weselnego to jedna z kluczowych decyzji, jaką muszą podjąć pary młode podczas organizacji wesela. Wygląd sali oraz jej klimat będzie rzutował na pozostałe elementy, oraz ogólny charakter wesela. Najważniejsze, żeby samo miejsce było spójne z koncepcją wesela i nie wymagało ogromnych nakładów dekoracyjnych.

 

Wedding plannerki z agencji ślubnej Czary Marry zdradzają, na co warto postawić, żeby ślubne dekoracje wyglądały spektakularnie.

 

Kwiaty

Im więcej kwiatów tym bardziej spektakularny efekt. Mamy jednak świadomość, że nie każdy budżet udźwignie ciężar morza kwiatów rodem z Royal wedding. W takiej sytuacji lepiej postawić na różnorodność form i roślin. Ciekawym trendem jest łączenie kompozycji wysokich z niskimi lub naprzemienne dekorowanie stołów świecami oraz kompozycjami kwiatowymi.

kwiaty

Detale

Mają ogromne znaczenie i goście często zwracają na nie uwagę. Ciekawe nośniki na kompozycje, podtalerze, kolorowe świeczniki, pierścienie na serwetki, wszystko to podbija elekt dekoracji i otwiera nowe możliwości. Na przykład ułożenie na stole kolorowych buteleczek z kwiatami lub podtalerzy może sprawić, że dekoracje będą się wydawać bardziej przestrzenne i bogatsze.

detale

Tekstylia

Czyli obrusy, serwety, bieżniki i wstążki. Zmiana koloru obrusa lub serwety niesamowicie odmienia salę i podbija elekt dekoracji. Wypożyczalnie dysponują całą paletą kolorów oraz materiałów do wyboru. Decydując się na serwety, pomyślcie o jakimś ciekawym wiązaniu lub przewiązaniu ich wstążką z odrobiną zieleni. Nie bójcie się zaszaleć, naprawdę warto.

tekstylia

Światło

Z powodzeniem możemy stwierdzić, że duża ilość świec to marzenie każdej panny młodej. Słusznie, ciepłe światło świec daje niesamowity efekt po zmroku. Warto zainwestować również w świetlne girlandy rozwieszone pod sufitem lub oświetlenie architektoniczne.

światło

Meble

W zasadzie największe znaczenie mają krzesła. To największy wydatek, ale gwarantuje Wam, że naprawdę warto. Dopasowanie odpowiednich krzeseł do dekoracji oraz sali weselnej może całkowicie odmienić jej wygląd, nadać lekkości lub bardziej rustykalnego stylu. Innymi meblami, które warto rozważyć, są wygodne sofy, stoliki czy fotele, które będą elementem strefy relaksu i uzupełnieniem dekoracji. Nie jest to jednak must have.

 

meble

Papeteria

To kropka nad „i” oraz ostatni szlif. Ważne, żeby była uzupełnieniem całej koncepcji dekoracji. Macie tu spory wachlarz możliwości. Możecie zdecydować się na winietki, numery stołów, table plan, ale i dodatkowe elementy jak menu czy tablica powitalna.

 

Mamy świadomość, że planowanie dekoracji to niełatwe zadanie, można się pogubić w oceanie inspiracji oraz możliwości. Najważniejsze, by nie bać się odważnych rozwiązań, trzymać się określonego motywu przewodniego i kierować zasadą, że czasami mniej znaczy więcej. Wszystkich zainteresowanych tematyką dekoracji zapraszamy do odsłuchania 12 odcinka podcastu Hey Wedding, w którym Kasia i Ola z Agencji Ślubnej Czary Marry poruszają ten temat.

slubnezaplecze