Jak zorganizować wesele we własnym ogrodzie?

Na organizację wesela we własnym ogrodzie decyduje się coraz więcej osób i nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ takie rozwiązanie daje duże oszczędności, a przy tym sprawia, że mamy szansę na organizację jednego z najważniejszych dni w życiu po swojemu. Jak w takim razie zmierzyć się z organizacją wesela we własnym ogrodzie? Mamy kilka wskazówek, które mogą ułatwić zadanie, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi!

 

Organizacja wesela we własnym ogrodzie – od czego zaczynamy?

 

Niektórzy pewnie od razu zabiorą się za szukanie firm, które zapewnią kwiaty, zajmą się oprawą muzyczną, czy robieniem zdjęć. Jednak na takie szczegóły jeszcze przyjdzie czas. Jeśli chcemy, aby wesele w ogrodzie przebiegło zgodnie z planem, a każdy element ze sobą współgrał, to warto najpierw poświęcić trochę czasu na to, aby zastanowić się, jak właściwie pragniemy zorganizować swój wielki dzień. Czy ma to być wesele urządzone w konkretnym stylu? A może interesuje nam wesele z motywem przewodnim?

 

Nie bez znaczenia pozostaje również ustalenie, kiedy dokładnie chcemy zorganizować ślub w swoim ogrodzie. Pogoda w naszym kraju potrafi być dość zmienna i kapryśna, czasami nawet bardzo dokuczliwa, więc na pewno nie zawsze będą warunki sprzyjające do organizacji wesela w ogrodzie. Optymalny czas na organizację wesela to na pewno maj i czerwiec, bo wtedy temperatury nie są ani za wysokie, ani też za niskie. Oczywiście równie dobrze możemy zdecydować się na organizację wesela w okresie wakacji, czy na początku września, ale wtedy trzeba też pomyśleć o wykorzystaniu dodatkowych elementów, które zapewnią odpowiednie warunki do zabawy.

 

Następnie powinniśmy zastanowić się nad tym, ile planujemy przeznaczyć środków na to przedsięwzięcie. Dobrą praktyką jest również sporządzenie ślubnego budżetu, który dokładnie wskazuje, ile środków jesteśmy w stanie przeznaczyć na poszczególne atrakcje, czy etapy organizacyjne, ponieważ dzięki temu unikniemy sytuacji w której koszty wesela nas przerosną. Nie zapominajmy również o określeniu, ilu gości planujemy zaprosić na to wielkie wydarzenie.

 

Wstępne ustalenia ogarnięte i co dalej?

 

Jeśli już wiemy, jak chcemy zorganizować swój wielki dzień, to trzeba zabrać się za dalsze elementy. Na początek warto poszukać namiotu weselnego, ponieważ niezależnie od tego, czy będzie świeciło słońce, czy też padał deszcz, to zyskamy pewność, że nic nie zakłóci naszego przyjęcia. Co ciekawe, wcale nie musimy go kupować. Na rynku działają wypożyczalnie, więc możemy być pewni, że będą w stanie zapewnić nam odpowiednie rozwiązania. Aby wybrać coś odpowiedniego dla siebie, wystarczy podać ilość gości, jaką planujemy zaprosić, a także oszacować wielkość swojego ogrodu, ponieważ namiot będziemy musieli w nim rozstawić, więc nie może być większy niż nasza cała posesja.

 

Trudno wyobrazić też sobie dobrą zabawę, bez muzyki. Dlatego warto rozejrzeć się za DJ weselnym, czy zespołem. Nie zapominamy również o tym, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie wieczorową porą, czy dostęp do prądu muzykantom, ponieważ bez tego nie będą w stanie podłączyć swoich sprzętów, czy też instrumentów. Równie ważne będzie znalezienie kogoś, kto zajmie się cateringiem, jak i uwiecznieniem całego wydarzenia. Resztę możemy zrobić samemu w duchu wesela DIY (do-it-yourself) czyli własnoręcznie wykonać zaproszenia, winietki czy dekoracje. W ten sposób nasze garden pary będzie oryginalne, wyjątkowe i niezapomniane.

slubnezaplecze