Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej? 3 przydatne rady

Rezerwacja sali weselnej to często jedna z pierwszych czynności, którą wykonują narzeczeni po zaręczynach. Obecnie takich obiektów jest już bardzo dużo, dlatego wybór idealnego miejsca nie powinien stanowić problemu. Przeszkodą w szybkiej organizacji wesela mogą być jednak długie terminy oczekiwania na salę w najpopularniejszych obiektach. Mimo wszystko warto dobrze przeanalizować dostępne oferty, by wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej? Podpowiadamy.

Lokalizacja i dojazd do sali weselnej

Wybierając salę weselną, powinniśmy najpierw zawęzić nasze poszukiwania do pewnego obszaru. W tym celu możemy na przykład wpisać w wyszukiwarkę Google frazę taką jak: sale weselne Poznań lub skorzystać ze stron zawierających bazy sal na danym terenie. Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć, jakie obiekty mamy do wyboru na wyznaczonym przez nas obszarze. Lokalizacja takiego lokalu jest istotna zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy ślub kościelny w konkretnym kościele lub ślub cywilny, również w ustalonej już sali ślubów. 

Dojazd z miejsca, w którym odbędzie się ceremonia do sali weselnej, nie powinien zajmować więcej niż godzinę, ponieważ szkoda tego dnia tracić czasu na długie dojazdy do obiektów hotelowych. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na salę, która znajduje się poza miastem, powinniśmy zadbać również o transport dla gości zarówno z miejsca ceremonii na salę, jak i z sali do hotelu lub domu.

Czy wystrój sali weselnej ma znaczenie?

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, wybierając salę weselną, jest jej wystrój, a także ogólny klimat takiego obiektu. Kwestie te są szczególnie istotne, jeżeli planujemy wesele w określonym stylu. Na przykład, jeśli marzy nam się przyjęcie w klimacie glamour, warto szukać bogato zdobionych, dużych, nowoczesnych obiektów lub starszych sal utrzymanych w pałacowym stylu. Jeżeli jednak motywem przewodnim naszej zabawy weselnej ma być sielski klimat, wówczas możemy zorganizować przyjęcie w obiekcie przypominającym stodołę czy w drewnianej sali.

Czy warto wybrać salę z noclegiem dla gości?

Dobór sali weselnej uzależniony jest również od liczby gości. Obiekt taki musi być dostosowany swoją wielkością do liczby zaproszonych weselników. Należy zwrócić uwagę również na noclegi. Czy sala jest połączona z hotelem lub, czy oferuje miejsce noclegowe dla gości? Jeżeli nie, wówczas będziemy musieli znaleźć kolejny obiekt, gdzie zakwaterujemy naszych weselników. 

 

slubnezaplecze