Naturalne kosmetyki – znajdziesz je nie tylko w drogerii!

Obecnie naturalność i ekologia są bardzo w modzie. To bardzo dobry znak, który świadczy o wysokiej świadomości społecznej w temacie dbania o środowisko. Ta naturalność i bycie eko są widoczne także w kosmetykach. Na drogeryjnych półkach znajdziemy całą masę produktów z naturalnym składem, w ekologicznych opakowaniach i bez testowania na zwierzętach. Naprawdę warto stawiać właśnie na takie kosmetyki! Jednak naturalne produkty do pielęgnacji możemy znaleźć też… we własnej kuchni! 

Naturalna pielęgnacja w Twoim domu – co to znaczy?

Proste, naturalne składy są dla nas najbardziej bezpieczne. Możesz o takich kosmetykach poczytać tutaj: http://oocosmetics.pl. Jednak jeszcze bardziej eko jest wykorzystać to, co masz we własnym domu! Oczywiście składniki znalezione w kuchni nie zastąpią nam wszystkiego. Trzeba mieć także kosmetyki dostępne w sklepach. Mowa tu o produktach do mycia twarzy czy kremie. Jednak mamy sposoby na to, aby samemu stworzyć maseczki, odżywcze mieszanki czy wykonać wartościowe zabiegi na twarz! Warto poznać takie sztuczki, aby jeszcze lepiej dbać o siebie.

Domowe kosmetyki – stwórz je sam! 

Zacznijmy od czegoś, co pozwoli świetnie oczyścić twarz. Mowa tu o masce z węgla aktywnego i żelatyny! To pierwsze co prawda nie jest składnikiem w kuchni, ale na pewno znajdzie się w większości domowych apteczek. Wystarczy rozpuścić żelatynę w zimnej wodzie, rozkruszyć węgiel, a następnie podgrzać żelatynę i wymieszać z proszkiem. Teraz tę mieszaninę nakładamy na twarz. Uważaj, aby nie była gorąca! Nałóż maskę na nos i brodę. Gdy zaschnie – zerwij jak maseczkę peel-off. Zaskórniki na pewno się oczyszczą! 

Jeśli chodzi o kosmetyki z kuchni, to bardzo wartościowe są oleje. Może być to nawet zwykły olej rzepakowy. Świetnie usuwa makijaż, a także nadaje się jako domknięcie pielęgnacji. Nakładamy go wtedy na krem. Olej stosuje się na noc, jako bardzo odżywcza i natłuszczająca pielęgnacja. Jednak przed jego użyciem sprawdź jaki ma stopień komedogenności! Inaczej może zapchać Twoją skórę.

Świadoma pielęgnacja nie musi być skomplikowana! 

Jak widać, do świadomej pielęgnacji czasem wystarczy tylko kilka prostych elementów. Możemy je znaleźć nawet w każdym domu! Koniecznie zapoznaj się z naturalnymi kosmetykami i wprowadź je do swojej pielęgnacji. Na pewno Twoja skóra na tym dużo zyska, a także całe środowisko! Stawiaj na eko i cruelty free! 

slubnezaplecze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *