Trądzik: jak sobie z nim radzić?

Trądzik to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi musi się zmierzyć nasza skóra. W jaki sposób można walczyć z tą przypadłością? Po jakie kosmetyki warto sięgać, by nasza skóra nabrała lepszej formy i stała się piękniejsza?
Za problemy z trądzikiem odpowiadają zazwyczaj zmiany hormonalne, bywa jednak i tak, że z problemem tym wiąże się łojotok. Czynniki genetyczne to kolejna przyczyna problemów z trądzikiem. Warto też pamiętać, że trądzik może wiązać się z naszą dietą. Nadmiar cukru oraz zbyt duża ilość tłuszczów zwierzęcych w menu to błąd, który w istotny sposób wpływa na stan naszej skóry.

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Walka z tym problemem wymaga przede wszystkim starannego oczyszczania skóry oraz regularnego złuszczania martwego naskórka. W oczyszczaniu skóry pomocne będą bezalkoholowe toniki oraz żele, które pomogą oczyścić skórę w delikatny i skuteczny zarazem sposób. By trądzik przestał być problemem, warto też zadbać o zdrowszą dietę oraz postawić na oszczędny makijaż. Co jeszcze może pomóc? Domowe zabiegi, dzięki którym nasza skóra nabierze lepszej formy i stanie się piękniejsza.

Domowe zabiegi na trądzik

Domowe zabiegi na trądzik to przede wszystkim oczyszczanie twarzy naparem z szałwii lub z rumianku. Te zioła mają świetny wpływ na ludzką skórę, mogą też pomóc w walce ze zmianami trądzikowymi. Warto też pamiętać o ziołowych okładach, przygotowanych ze skrzypu oraz kwiatów rumianku. Okłady z gotowanej cebuli, oczyszczanie twarzy papką z płatków owsianych oraz domowe maseczki z ogórka połączonego z kurzym białkiem – oto kolejne zabiegi, dzięki którym trądzik przestanie być aż tak uciążliwym problemem.

slubnezaplecze