Współczesne trendy w makijażu oczu – o tych zasadach pamiętaj!

Oczy pełnią w makijażu bardzo ważną, jeśli nie kluczową funkcję. Od tego, jak się zaprezentują zależy bardzo wiele, a w szczególności to, jaki makijaż oka wykonasz podczas codziennego malowania. Po jakie kosmetyki sięgnąć podczas wykonywania makijażu? Co jest niezbędne, by pomalować oczy w nowoczesnym wydaniu? Oto najważniejsze wskazówki, które przydadzą się każdej kobiecie!

Twoje spojrzenie może zwracać szczególną uwagę, dlatego powinnaś o nim pamiętać za każdym razem, gdy przygotowujesz dowolny makijaż. Dzięki odpowiednim kosmetykom, ale również technikom makijażowym można nie tylko świetnie podkreślić spojrzenie, ale wyrazić nim więcej niż tysiąc słów. Już za chwilę dowiesz się, jak wykonać dowolny makijaż oczu, by spojrzenie nabrało trójwymiarowości i subtelności. Oto idealny makijaż oczu, w dosłownie kilku krokach.

Tusz do rzęs w makijażu oczu – o tym koniecznie pamiętaj!

Jeśli chcesz wykonać profesjonalny makijaż oczu na dowolną okazję, ale nie masz pomysłu po jakie produkty sięgnąć to koniecznie weź pod uwagę zakup tuszu do rzęs. Dobrej jakości tusz do rzęs umożliwi szybkie wykonanie makijażu, nie będzie też osypywał się na skórze, gdy od jego wykonania minie już jakiś czas. Pamiętaj, że od doboru odpowiedniego tuszu do rzęs sporo zależy. Poświęć zatem na te zakupy nieco więcej czasu.

Nie wiesz, jaki tusz do rzęs kupić, a o rodzajach tego produktu sporo słyszałaś? Pamiętaj, że tusz pogrubiający sprawdzi się wówczas, gdy Twoje rzęsy są cienki i pozbawione życia. Po tusz do rzęs podkręcający sięgaj w makijażach wieczorowych, jak również, gdy chcesz uzyskać spektakularny efekt. Tusze do rzęs w innym kolorze niż czarny i brązowy warto zarezerwować w makijażu na specjalną okazję.

Cienie do powiek, a bronzer i rozświetlacz?

Nie zawsze mamy wystarczającą ilość czasu na to, by wykonać makijaż oczu dostępną paletą cieni, a potem jeszcze zająć się ich subtelnym blendowaniem, rozcieraniem, czy doborem pod względem idealnej kolorystyki. Dlatego dużo lepiej jest wykorzystać w makijażu dziennym bronzer i rozświetlacz, które również bardzo ciekawie zaprezentują Twoje oko.

Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielką dużych ciemnych oczu, czy błękitnych źrenic. W każdym z takich przypadków sięgaj po najprostszą paletę kolorystyczną cieni i bronzerów, za pomocą których Twoje oczy będą wyglądać wyjątkowo ciekawie.

Sztuczne rzęsy w makijażu oka – jakie warianty są możliwe?

Jeśli zależy Ci na wyjątkowym podkreśleniu spojrzenia, a jednocześnie chcesz, by oczy wyglądały na większe niż są w rzeczywistości to koniecznie pomyśl o zakupie kępek sztucznych rzęs do tzw. zadań specjalnych. Takie kępki rzęs są łatwe w aplikacji, a do tego nie kosztują zbyt wiele. Dzięki nim można szybko uzyskać efekt wow, a co więcej sprawić, że oczy nabiorą wyrafinowanego charakteru.

Oczywiście zamiast samych kępek możemy też dobrać rzęsy, które mocujemy na całej linii górnej powieki. Z dobrym klejem spokojnie poradzisz sobie z ich aplikacją, a przez to przez kilka godzin zapewnisz sobie świetny wygląd.

slubnezaplecze