Urzekające koronki w sukniach ślubnych

Przyszłe panny młode szukające wymarzonej kreacji na ten wyjątkowy dzień często wybierają kreację z koronką. Jeśli chodzi o stylizacje dla Panien Młodych, koronki ślubne są fenomenem: właściwie nigdy nie wyszły z mody. Ażurowa tkanina może odpowiednio podkreślić charakter danej sukni lub być tylko delikatnym akcentem na niej.

Romantyczna i ponadczasowa koronka

Ponadczasowa ażurowa tkanina, która wyraźnie zaznaczyła swoje miejsce w historii mody, jest najpiękniejszym detalem każdej sukni ślubnej.
Mnogość jej zastosowań i różnorodność czynią ją niepowtarzalną i nabierającą własnego charakteru. Projektanci mody kochają koronkę, eksperymentują z nią i wiedzą, że można z nią zrobić wszystko. Jak w obecnym sezonie zastosowano funkcję koronki? Zacznijmy od wierzchniej warstwy.
Koronka pokrywająca inną tkaninę to trik sprawiający, że suknia nabywa cudownej lekkości i lirycznego wydźwięku. Do takiego zadania idealnie nada się muślin bądź burza tiulu. To połączenie podkreśli subtelną objętość sukienki, tworząc prawdziwie magiczną stylizację.

Materiały koronkowe kojarzą się dwuznacznie. Z jednej strony przywołuje na myśl subtelne, romantyczne i dziewczęce letnie sukienki, a z drugiej seksowną, koronkową bieliznę. To są skojarzenia, na których opierają się projektanci, szyjąc sukienki. Koronka potrafi dodać niewinnego charakteru prostej kreacji, czyniąc ją lekką i rustykalną stylizacją. Z kolei przezroczysta koronka całkowicie zakrywająca głęboki dekolt doda obcisłej sukience seksapilu i elegancji. Wszystko zależy od tego, jak koronki ślubne zostaną dopasowane do sukienki.

Rodzaje koronek ślubnych

Panie wybierają także suknie ślubne oparte na stylu koronki. Przyszłe Panny Młode, dla których koronka w swojej sukni ma być lekkim i dziewczęcym dodatkiem, często wybierają tzw. koronkę francuską – delikatną „mgiełkę” Z kolei kobiety chcące podkreślić seksowny ażur wybierają tzw. koronkę gipiurową. Optycznie wygląda na cięższą, ale kiedy to zrobisz, naprawdę możesz poczuć teksturę materiału. Od kilku lat królują także koronki 3D, które prezentują się fenomenalnie i nadają nowoczesnego charakteru na tkaniny ślubne.

 Co dopasować do koronki ślubnej

Koronkowe suknie ślubne mają jeszcze jedno: w zasadzie wszystko pasuje do koronki, od ekstrawaganckich piór po perły i elegancką biżuterię.
Wybierając koronkową sukienkę, można poeksperymentować z dodatkami, aby rozjaśnić swój wizerunek lub odwrotnie, dodać mu pikanterii.
Nie jest to możliwe m.in. w przypadku całkowicie gładkich sukienek wykonanych z materiałów, które tylko pasują do eleganckich dodatków.

Podsumowanie, koronka na suknię ślubną

Wszechstronne zastosowania ujmującej koronki do sukni ślubnej pozwalają na dużą różnorodność w zdobieniu oraz wykończeniu rękawów, spódnicy czy też welonu. Ażurowe plecione lamówki, trójwymiarowe aplikacje i koronka będą stanowić wyjątkowe uzupełnienie ślubnej kreacji. Suknie ślubne z koronki są eleganckie, ponadczasowe, a jednocześnie uniwersalne. Dzięki nim suknia ślubna nabiera magicznego i niezapomnianego stylu na tę wyjątkową okazję.

Materiał zewnętrzny

slubnezaplecze