Kroplówka – skorzystaj z niej i wróć do formy

Jak natychmiastowo wrócić do formy, np. po intensywnym treningu? Jednym z naj-lepszych sposobów jest kroplówka z witaminami i minerałami – sprawdźmy jakie efekty daje!

Kroplówka dla sportowców i nie tylko

Jednym z najczęstszych problemów sportowców, regularnie narażających swój organizm na znaczny wysiłek fizyczny, jest problem z regeneracją. To z kolei prowadzi do mniejszej wydajności w czasie kolejnych treningów, a do tego naraża Cię na różnego rodzaju kontuzje. Dlatego też chcąc przyspieszyć proces regeneracji, możesz postawić na specjalną kroplówkę, w której znajdować się będą witaminy i minerały, dzięki czemu niemal od razu poczujesz się lepiej i będziesz mógł wrócić do treningu.

 

Skuteczność wlewów dożylnych jest tak wysoka, ponieważ wszelkie wartościowe dla organizmu składniki odżywcze są doprowadzane bezpośrednio do krwioobiegu, a nie – tak jak w przypadku witamin w kapsułkach czy proszku – do układu pokarmowego, gdzie tylko ich część przedostaje się do krwi. Wystarczy więc udać się do specjalnej placówki, wybrać odpowiednią kroplówkę i cieszyć się powrotem do formy.

Co zawiera kroplówka regeneracyjna?

Rodzajów wlewów dożylnych, które przygotowywane są dla sportowców albo osób intensywnie trenujących, jest wiele – mogą one zawierać rozmaite kompozycje składników, również indywidualnie dopasowane do potrzeb danego pacjenta. Oto przykładowy skład kroplówki, która postawi Cię na nogi.

Witamina C

Nie od dziś wiadomo, że witamina C, nazywana też witaminą życia, jest niezwykle potrzebna organizmowi i przynosi nam wiele korzyści. Oprócz wzmacniania odporności czy pozytywnego wpływu na wygląd skóry, może przyczynić się również do regeneracji układu ruchu czy gojenia się ran – jest bowiem doskonałym antyoksydantem, biorącym udział w syntezie i stabilizacji kolagenu.

 

Co więcej – ma doskonały wpływ na układ krążenia, obniżając ciśnienie tętnicze i skutecznie chroniąc przed różnymi schorzeniami, jak miażdżyca czy choroba wieńcowa.

Magnez

Bez tego pierwiastka nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo –
w wyniku niedoboru magnezu pojawia się nadmierne zmęczenie, pogarsza się pamięć i koncentracja, a do tego tracimy na sile. Ma on wiele zbawiennych właściwości, które dotyczą przede wszystkim układu sercowo-naczyniowego oraz zapobiegania różnym chorobom i schorzeniom, jak udar mózgu czy zespół metaboliczny.

 

Dzięki magnezowi obniżysz ryzyko wystąpienia skurczu, złamań, a nawet unikniesz stresu – również w trakcie zawodów sportowych.

Glutation

Kroplówka regeneracyjna zawiera też glutation, a więc tripeptyd, który nie tylko ogranicza ryzyko wielu chorób, ale również jest niezwykle istotny dla sportowców. Przede wszystkim znacznie przyspiesza proces regeneracji, zmniejsza bóle mięśniowe i zmęczenie, a do tego kształtuje prawidłową strukturę białek mięśniowych i podwyższa poziom testosteronu. To dzięki niemu będziesz trenować efektywniej, a negatywne skutki intensywnego wysiłku nie będą tak duże.

Solcoseryl

Składnik zarejestrowany jako lek, który zawiera wiele cennych dla naszego organizmu substancji, w tym aminokwasy czy glikolipidy. Bierze udział w procesie regeneracji uszkodzonych tkanek i zwiększa stopień wykorzystania tlenu. Co więcej – wlewy dożylne z tym składnikiem pozwolą ci opóźnić oznaki starzenia!

Elektrolity

Bardzo często w kroplówkach dla sportowców znajdują się również elektrolity, a więc jony potasu, sodu, wapnia i magnezu. Są one niezbędne do życia, tworzą potencjał elektryczny komórek nerwowych, są odpowiedzialne za prawidłową kurczliwość mięśni i nie tylko. W trakcie wysiłku fizycznego tracimy ich bardzo dużo, a wlewy dożylne pozwolą szybko je uzupełnić.

 

Oczywiście to tylko przykładowe składniki kroplówki dla osób trenujących – ich połączenie sprawia, że będziesz trenować efektywniej, szybciej wrócisz do intensywnych ćwiczeń i nie będziesz odczuwał bolesnych skutków uprawiania sportu. Takie wlewy dożylne są bardzo cenione w świecie sportu, ale korzystają z nich też osoby, które pragną zadbać o prawidłową pracę organizmu i lepsze samopoczucie – dzięki nim efekt będzie natychmiastowy!

 

slubnezaplecze