5 pomysłów na wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski musi być szalony – udowodniło to chociażby Hollywood. Filmy o grupce przyjaciół i ich niesamowitych, przedmałżeńskich przygodach cieszyły się sporą popularnością, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego, że wielu z mężczyzn chciałoby przeżyć podobną przygodę, albo chociaż dostatecznie się wyszaleć, nim staną na ślubnym kobiercu. I wieczór kawalerski ma właśnie im to umożliwić.

Pomysłów na wieczór kawalerski jest mnóstwo, wszystko zależy kto i dla kogo go organizuje. W zasadzie w przypadku organizacji imprezy, ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i czasami fundusze. W tym artykule przedstawimy 5 ciekawych propozycji na wieczór kawalerski, ale tak naprawdę pomysłów jest mnóstwo i nie ma jednej sprawdzonej metody na udaną zabawę.

1. Wynajem domku

Istnieje dużo opcji wynajmu domków, dostępnych w zasadzie na każdą kieszeń. Ładne lokalizacje, przydomowe ogródki, baseny, lasy itd. Można wbić z ekipą oraz swoim prowiantem i alkoholem i bawić się całą noc w męskim gronie. Taką noc można rozbudować o kilka dodatkowych atrakcji, jak gra w playstation, striptiz, mecze itd. Wszystko to, na co kobiety patrzą zazwyczaj „krzywym” okiem i na co nie będzie czasu po ślubie.

2. Tournee po barach, knajpach lub klubach

Po ślubie wyjścia są raczej ograniczone, przynajmniej samotne w tego typu miejsca, dlatego też trzeba korzystać dopóki można. Dla osób lubiących taniec i dobrą zabawę, taki rajd po klubach i dyskotekach to idealny pomysł na spędzenie ostatniego weekendu w trybie „singiel”. W dużych miastach znajdziemy coś interesującego praktycznie na każdej ulicy, więc w ten sposób można spędzić całą noc.

3. Wieczór sportowo-ekstremalny

Jeżeli przyszły Pan Młody jest miłośnikiem sportu można pokusić się o zorganizowanie tego typu wieczoru, Wśród atrakcji na przykład skok na bungee, paintball czy wizyta na strzelnicy lub kręgle. Wszystko zależy od preferencji załogi, ale im bardziej odjazdowy i nietypowy sport tym lepiej. Ten wieczór ma przecież pozostać w pamięci na długi czas.

4. Wieczór konesera

Być może przyszły Pan Młody lubi spokojniejsze rozrywki a przy tym ma jakieś ciekawe hobby. W taki wieczór można na przykład testować różne smaki whisky, win lub cygar albo udać się do kina na jakiś maraton. Wersja dużo bardziej spokojniejsza, ale rozrywka nie jedno ma imię i bawić się można na wielu poziomach.

5. Miszmasz wszystkiego

„Co za dużo, to nie zdrowo” głosi stare porzekadło, jednak nie sprawdza się to w tym przypadku. W ten ostatni wolny wieczór nierzadko chcemy upchać tak wiele atrakcji, jak to tylko możliwe, można więc wynająć domek w okolicy pola paintballowego, wieczorem wyskoczyć na miasto i potańczyć w klubie, a później przenieść imprezę do domku. Dla chcącego nic trudnego.

Podsumowanie

Wieczór kawalerski i panieński to dość specyficzne wydarzenie, panuje przekonanie, że trzeba ten wieczór spędzić w jak największym szaleństwie, bo tak wypada. Pamiętać jednak trzeba o tym co kto lubi i dla kogo to się organizuje, ponieważ tego typu impreza powinna być dostosowana przede wszystkim do jej najważniejszego gościa i to on ma zapamiętać ją na całe życie. Warto więc zaszaleć i zrobić coś innego, niż zazwyczaj na przykład pójść na tor wyścigowy, o ile przyszły Pan Młody jest fanem tego typu atrakcji.

I jedna z najważniejszych zasad, absolutnie nie do złamania, chociaż rzeczywistość pokazuje, że jednak jest łamana nader często – nie należy łączyć wieczoru kawalerskiego z panieńskim. Niech panowie bawią się we własnym gronie, a panie ze sobą. Czas na wspólne zabawy jeszcze będzie, chociażby na nadchodzącym weselu.

slubnezaplecze