Olej konopny na włosy – efekt jak z salonu

Zauważalne jest, że świadomość polek w stosunku do pielęgnacji włosów sukcesywnie wzrasta. W końcu włosy to wraz z twarzą, nasza wizytówka. Można rzecz, że włosy są odbiciem lustrzanym naszego zdrowia, ponieważ ich kondycja uwarunkowana jest przede wszystkim zdrowiem wewnętrznym organizmu. Co jednak zrobić, gdy wyniki badań są wręcz idealne, a stan naszych włosów woła o pomstę do nieba?

OLEJOWANIE WŁOSÓW – CO TO TAKIEGO?

Olejowanie włosów jest podstawowym terminem w świecie ich pielęgnacji. Czynność ta, na pierwszy rzut oka nie do końca zachęca, ale jej stosowanie pozwala na skuteczną poprawę struktury włosia. Olej z natury ciężki, ma za zadanie zabezpieczyć włosy i jednocześnie dostarczyć im odpowiednich składników odżywczych. Jest to swego rodzaju konserwant, który chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Genialne rozwiązanie dla osób borykających się z różnego typu problemami natury włosowej. Metoda ta jest nie tylko tania, ale jej skuteczność potwierdza coraz większa liczba kobiet, które wprowadziły świadomą pielęgnację w życie.

OLEJ KONOPNY W PIELĘGNACJI WŁOSÓW

Olej konopny zapewnia ekstremalne odżywienie włosów, a to wszystko za sprawą dużej zawartości kwasów Omega 3 oraz Omega 6. Ten niezwykły produkt zawiera też aż 10 % nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają zbawienny wpływ na włosy. Ma właściwości nawilżające, wygładzające, co najważniejsze – jest całkowicie łagodny i nie podrażnia. To wszystko czyni go naturalnym kosmetykiem o fenomenalnym działaniu. Oprócz klasycznego olejowania, poleca się go również jako „serum” na końcówki. Aplikowanie go codziennie przed snem, ma zapobiec ich rozdwajaniu i przesuszeniu.

JAK OLEJOWAĆ WŁOSY OLEJEM KONOPNYM?

Sposobów na efektywne olejowanie jest kilka. Jednym z nich jest olejowanie na mokro. Polega ono na zwilżeniu włosów wodą i wmasowanie w nie oleju konopnego w niewielkiej ilości. Szczególnie polecane jest uprzednie nałożenie maski humektantowej, czyli takiej o działaniu nawilżającym. Do tego posłuży woda z cukrem, miodem, bądź napar z siemienia lnianego. Olejowanie na sucho jest najszybszą i najwygodniejszą metodą. Olej konopny należy rozprowadzić na całej długości suchych włosów, jednocześnie zwracając uwagę na to, aby nie przesadzić z jego ilością. Nadmiar oleju może spowodować zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego. W obu przypadkach zaleca się trzymanie tego typu maski na włosach do godziny. Następnie trzeba umyć włosy szamponem i voilà.

CENY OLEJU KONOPNEGO

Okazuje się, że na pielęgnację włosów, wcale nie potrzeba wydawać dużej ilości pieniędzy. To przeświadczenie jest głęboko zakorzenione w świecie konsumenckim, a prawda jest zgoła inna. Olej konopny jest zdecydowanie mniej popularny od jego kolegów. Czyni to go nieco tańszym, co jest tylko jedną z wielu jego zalet. Ceny zaczynają się już od 19,90 zł. Przed zakupem, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Świeżość oraz specyfika tłoczenia. Najlepszych efektów spodziewać się można po oleju nierafinowanym, nieoczyszczonym oraz niefiltrowanym. Ponadto olej konopny jest olejem wielonienasyconym, co stanowczo skraca jego trwałość. Zaleca się nieprzetrzymywanie oleju w lodówce oraz zużycie zawartości butelki do 4 tygodni od jej otwarcia. 

POROWATOŚĆ WŁOSÓW

Wyróżnia się trzy typy porowatości włosów. Przed rozpoczęciem pielęgnacji olejami, warto poznać swój typ. Są to: niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Olej konopny polecany jest szczególnie dla włosów w typie wysokoporowatym. Są to najczęściej włosy ze skłonnością do skrętu. W internecie obecnych jest wiele testów, które skrupulatnie podpowiedzą nam jaką porowatością cechują się nasze włosy.

OLEJ KONOPNY – POZOSTAŁE ZASTOSOWANIA

Abstrahując od kwestii włosowej, warto wspomnieć o jego właściwościach skierowanych do reszty naszego ciała. Olej konopny świetnie sprawdza się w walce z trądzikiem oraz przesuszeniem skóry. Mimo konsystencji nie zatyka porów, przez co można używać go jako alternatywy dla płynu do demakijażu. Mocno oczyszcza przez co z łatwością zastąpić może drogeryjne pianki czy żele do oczyszczania cery. Jest to produkt wysoce uniwersalny. Przypisuje się mu również działanie mocno przeciwzapalne. Dla skóry skłonnej do zapaleń jest więc prawdziwym wybawieniem. Nie można zapomnieć o tym, że olej konopny przyczynia się do wzrostu odporności skóry. To wszystko z pewnością zachęca po jego sięgnięcie.

Olej konopny jest naturalną bombą pielęgnacyjną nie tylko dla naszych włosów, ale i dla całego ciała. Bez dwóch zdań – w tym przypadku warto zwrócić uwagę na ten nieco zapomniany produkt. Stosunek korzyści jakie oferuje do jego ceny sprawia, że jest to absolutna konieczność na naszej półce.

slubnezaplecze