Jaki prezent na ślub? Bądź oryginalny!

Ślub jest kosztownym wydarzeniem nie tylko dla Państwa Młodych i ich rodziców. Nierzadko też wymaga wyłożenia sporych funduszy od gości weselnych, czy to na zakup weselnych kreacji, zrobienie fryzury i makijażu, czy też przede wszystkim na zakup prezentu dla Państwa Młodych. Sprawdź jaki prezent na ślub kupić.

Jaki prezent na ślub?

Dawniej prezenty na ślub miały posmak prawdziwych prezentów. Ładnie zapakowane w papier ozdobny różne artykuły wyposażenia domowego, jak szklanki, kryształy, garnki, pościel i tym podobne rzeczy. Oczywiście była to niespodzianka, ale nierzadko zdarzało się, że tym sposobem młodzi dorobili się na przykład 3 czajników i kilku obrusów, a wśród prezentów nie znalazły się inne bardziej potrzebne rzeczy. Kilkanaście lat temu ciężej było sprzedać nadprogramowe wyposażenie, gdyż internet nie był jeszcze tak popularny i ogólnodostępny jak dzisiaj. W związku z tym, tego typu tradycja szybko wyszła z mody i teraz prezenty są bardziej przemyślane albo wręcz narzucone przez Państwa Młodych.

Wskazówka na zaproszeniu

Wiele Młodych Par chcąc ustrzec tego typu niespodzianek, wyraźnie wskazuje na zaproszeniu jakie są ich życzenia. Często w zabawny lub rymowany sposób, dają znać na czym im szczególnie zależy. Być może jest to butelka dobrego wina, zdrapki albo kupony lotto, gotówka, zabawki dla ich dziecka, książki albo płyty z muzyką. Warto podążać za tego typu wskazaniami, dzięki czemu zyskamy pewność, że nasz prezent ucieszy Państwa Młodych i nie popełnimy w tym zakresie żadnej gafy. Młodzi nie proszą zazwyczaj o mocno wartościowe rzeczy, na przykład koszt zdrapek to czasami kilkanaście złotych, a książki około 30 złotych. W miarę możliwości postarajmy się, aby tego typu prezent nie był z naszej strony pójściem na łatwiznę i na przykład zdublujmy prezent, wręczając 2 książki albo kilkanaście zdrapek bądź kuponów. Co jednak zrobić, gdy nie ma tego typu wskazówek na zaproszeniu?

Pieniądze – sprawdzony prezent

Nawet jeżeli zaproszenie nie wskazuje tego oficjalnie, to warto po prostu wręczyć młodym kopertę z pieniędzmi. Ślub to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, więc każdy zwrot będzie dla nich na wagę złota. Taka cegiełka dołożona do ich nowego, wspólnego życia. Ile włożyć do koperty to już sprawa indywidualna, sporo zależy od relacji łączącej nas z Młodą Parą i stopnia pokrewieństwa, naszych możliwości oraz typu wesela i ilości osób towarzyszących. Weźmy jednak pod uwagę, że sam koszt cateringu to nierzadko wartość kilkuset złotych od osoby, a więc wkład do koperty powinien być z naszej strony przynajmniej trochę większy.

Prezent od wszystkich?

Ciekawych rozwiązaniem może być wręczenie jakiegoś większego prezentu od całej rodziny. Ma prawo to wyjść bardzo fajnie, jeżeli rodzina jest zgrana i w dobrych kontaktach – wtedy można się pokusić o dodatkową zrzutkę i na przykład zafundować Młodej Parze samochód, wycieczkę albo mieszkanie. Prezent niebanalny, wyjątkowy i z pewnością ułatwiający start we wspólną przyszłość. Im więcej zaproszonych osób, tym łatwiej uzbierać pożądaną kwotę.

Coś osobistego

Być może nasze relacje z Państwem Młodym są wyjątkowe, przyjaźnimy się lub bardzo dobrze rozumiemy i chcąc podkreślić zażyłość tych relacji, chcemy wręczyć coś specjalnego. Oczywiście jest to bardzo dobry pomysł, ale wartość prezentu nie powinna być jakaś wielka, aby nie zawstydzić pozostałych gości bądź samych jubilatów. Upewnijmy się, że prezent jest właściwy, a wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wręczyć.

Pamiętajmy, że nikt nie organizuje wesela dla prezentów. Jest to jedynie miły gest ze strony zaproszony gości, którzy chcą uczcić Młodych w najważniejszym dla nich dniu. Jeżeli to możliwe podążajmy za wskazówkami, które od nich dostaliśmy, a jeżeli takich nie ma to upewnijmy się, że prezent sprawi im radość Oni przygotowywali wesele od kilkunastu miesięcy, więc i my skupmy się odpowiednio na wyborze prezentu dla nich. Starajmy się sprawić im radość, nie tylko w momencie życzeń i przyjmowania prezentów, ale szczególnie potem, gdy już opadnie weselny szał, będą otwierać otrzymane upominki.

slubnezaplecze