Ślubne podziękowania dla rodziców

Dziękowanie rodzicom podczas uroczystości weselnej to piękna tradycja. Moment ten jest bardzo wzruszający zarówno dla Młodej Pary, jak i ich rodziców. Dlatego warto wcześniej dokładnie wszystko przemyśleć i odpowiednio przygotować. Najlepiej niech podziękowania odbędą się przed północą. Nie ma sensu odkładanie tego na późniejszą godzinę – możemy się stresować i zapomnieć co chcieliśmy powiedzieć. A może to być rzeczywiście bardzo stresujący moment wesela ze względu na to, że wiąże się z wielkimi emocjami i często towarzyszy mu ogromne wzruszenie.

Podziękowania tekstowe

Jakimi słowami dziękujemy rodzicom? Możemy posłużyć się gotowym wiersze lub formułką. Jednak do gotowego tekstu warto włożyć jakieś własne słowa, na przykład wspominające Wasze dzieciństwo czy sytuację, w której szczególnie odczuliście wsparcie rodziców. Podziękowaniom warto nadać im personalny rys.

Ślub to symboliczny moment wejścia w dorosłe życie. Decydujemy się na własną rodzinę, wyprowadzamy się od rodziców. Warto podczas tego dnia podziękować właśnie naszym rodzicom za trud, jaki włożyli w nasze wychowanie. Za co jeszcze dziękujemy? Za miłość, wsparcie w każdej, nawet tych najtrudniejszych sytuacjach. Jeżeli rodzice współfinansowali ślub to należy również za to podziękować.

Co powiedzieć? Jakimi słowami to powiedzieć? Oczywiście w Internecie znajdziemy mnóstwo tekstów, gotowych wierszyków przygotowanych na tę okazję, jednak warto powiedzieć coś od siebie, własnymi słowami, a nie oklepaną formułką. Możecie wspomnieć o jakimś szczególnym momencie Waszego życia, kiedy rodzice szczególnie byli pomocni, kiedy szczególnie odczuliście ich obecność i wsparcie.

Upominek

Co wręczamy podczas podziękowania rodzicom? Podziękowanie dla rodziców powinno być pamiątka dla nich na długie lata. Dlatego warto pomyśleć o czymś bardziej trwałym niż kwiaty. Nieważne co wybierzecie, ważne żeby upominek ten był przygotowany i dawany od serca. Może zdjęcie albo kolaż z Waszych wspólnym zdjęć? Coraz bardziej popularne stają się też specjalnie przygotowane ramki zawierające zdjęcie Narzeczonych oraz wygrawerowany tekst, podpisany imieniem Młodych. Prezent powinien być taki sam dla rodziców Pani Młodej i Pana Młodego.

Warto pomyśleć też o miłej atmosferze podczas podziękowań. Zbuduje ją na pewno jakieś miłe tło muzyczne. Dlatego warto zastanowić się, jaka piosenka budzi miłe skojarzenia, emanuje ciepłem. Dopracowany moment dziękowania rodzicom podczas wesela zostanie na długo w ich pamięci jako cudowne i wzruszające przeżycie.

slubnezaplecze