Wybór brokera kurierskiego

Jeżeli chcemy wysłać przesyłkę przy pomocy firmy kurierskiej, to musimy stanąć przed wyzywaniem, którego operatora wybierzemy. Okazuje się często, iż dokumenty najtaniej jest wysłać jednym przewoźnikiem, większe gabarytowo paczki drugim, a paczki kierowane za granicę trzecim. Co powinniśmy zrobić, by nie przepłacić i nie podpisywać żadnych zbędnych dokumentów? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić usługi brokera kurierskiego. Oferuje on wysyłanie paczek w bardzo przystępnych cenach i bez zbędnych formalności bądź umów.

Tanie przesyłki kurierskie

Broker usług kurierskich, którego świetnym przykładem jest firma allekurier.pl uczestniczy przede wszystkim w transakcjach finansowych bądź usługach handlowych. Broker kurierski jest pośrednikiem w przekazywaniu paczek kurierskich pomiędzy adresatem przesyłki a kurierem. Sama firma nie zajmuje się dostarczaniem żadnych wysyłek, a jedynie zleca ich doręczenie – jest tylko pośrednikiem. Mogłoby się nam wydawać, że korzystanie z usług brokera będzie droższe niż zawarcie bezpośredniej umowy z firmą kurierską, jednakże jest to błędne założenie. Brokerzy mają już podpisane umowy z firmami kurierskimi, dzięki temu dużo sprawniej realizują liczbę zleceń i mogą przede wszystkim negocjować u przewoźników korzystniejsze ceny. Dlatego broker usług kurierskich oferuje swoim klientom dużo niższe ceny. Warto dodać, że korzystając z takich usług, nie musimy także podpisywać żadnych umów, trzeba tylko zaakceptować regulamin podany na stronie internetowej. W ten sposób łatwo i szybko wyślemy paczki do rodziny czy klientów. Można też zwrócić towar do e-sklepu, wysłać dokumenty do urzędu czy nadać przedmioty, które sprzedaliśmy podczas aukcji internetowej. Zamawianie kurierów przez osoby prywatne dzięki usługom brokera staje się dużo prostszą czynnością. Jeżeli zajmujemy się mniejszym biznesem, na przykład sklepem internetowym, to tego typu rozwiązania są dużo atrakcyjniejsze niż wiążące umowy z firmą kurierską.

Kurier online

Coraz większa liczba osób prywatnych oraz firm chętniej korzysta z usług brokerów kurierskich, dlatego rynek pośredników stale się rozwija. Powinniśmy jednak mieć na uwadze to, że broker brokerowi nierówny. Dlatego przed kupnem usługi danej firmy powinniśmy sprawdzić opinie na jego temat. Trzeba przede wszystkim zapoznać się rzetelnie z cennikiem oraz całą ofertą prezentowaną na stronie. Bywają sytuacje, że pośrednik nie informuje nas o tym, że do podstawowej ceny za wysyłkę doliczana jest także opłata paliwowa. Jest to należność, jaka została wprowadzona ze względu na rosnące ceny paliw, które – jak doskonale wiadomo – mają ogromny wpływ na całkowity koszt realizowania zleceń. Dzięki takim opłatom nie trzeba ciągle zmieniać cennika usług i można dużo płynniej reagować na zmiany cen. Zdarzyć się może, że broker usług kurierskich nie wspomina nic o kwocie doliczanej za szybką płatność dokonanych na przykład za pośrednictwem PayU lub Tpay. Dowiadujemy się o tym dopiero podczas finalizowania zamówienia, gdy okazuje się, iż trzeba zapłacić trochę więcej pieniędzy niż sądziliśmy na początku. Tego typu sytuacje zdarzają się również w sklepach internetowych, dlatego powinniśmy zawsze uważnie patrzeć na końcową wartość, a także składowe naszego koszyka. Dobrze jest upewnić się, czy dany broker kurierski oferuje swoim klientom obsługę klienta. Jeżeli tego nie ma, to w sytuacji problemów związanych z naszą paczką nikt nam niestety nie pomoże. Dział obsługi jest bardzo istotną kwestią, zwłaszcza jeśli chcemy zareklamować usługę bądź uzyskać dodatkowe informacje.

slubnezaplecze