Pękające naczynka: co można zrobić?

Pękające naczynka mogą negatywnie wpływać na nasz wygląd i stać się przyczyną wielu kompleksów. Co można zrobić, by pokonać ten problem? Jakiej pielęgnacji wymaga cera naczynkowa?

Pajączki na twarzy

Rozszerzające się naczynia krwionośne, które tworzą na twarzy sieć tzw. pajączków, to częsta, a jednocześnie bardzo uciążliwa przypadłość. Skąd biorą się takie problemy? W wielu przypadkach problem z pękającymi naczynkami okazuje się przypadłością dziedziczną, warto jednak pamiętać o takich zagrożeniach dla naszych naczynek, jak: zbyt intensywne opalanie się, stosowanie zbyt silnych kosmetyków (szczególnie tych z dodatkiem alkoholu) oraz różnego rodzaju choroby skóry. Pękające naczynka mogą być też jednym z objawów innych problemów ze zdrowiem, np. schorzeń wątroby lub nadciśnienia tętniczego.

Jak poprawić stan skóry naczynkowej?

Co można zrobić, by problem ten nie był aż tak widoczny? Unikanie zbyt długiego przebywania na słońcu oraz zabezpieczanie się przed nim za pomocą kremów z silnym filtrem przeciwsłonecznym to podstawa, o której osoby z cerą naczynkową nie mogą zapominać. Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja cery, czyli sięganie po te kosmetyki, które powstały z myślą o delikatnych naczyniach krwionośnych, wykazujących skłonność do rozszerzania się. Kosmetyki do cery naczynkowej są łagodne, wolne od alkoholu i innych drażniących dodatków, a ich regularne stosowanie może pomagać we wzmacnianiu naczyń krwionośnych i maskowaniu widoczności pajączków. W walce z pękającymi naczynkami pomogą też herbatki ziołowe, przy czym wyjątkową skutecznością wyróżnia się tu herbatka z miłorzębu japońskiego. Pomocna może być też zielona herbata, która – po uprzednim przestudzeniu – może wspierać nas nie tylko w walce o piękniejszy wygląd, ale i lepszą formę.

slubnezaplecze