Jak mieć piękną cerę dzięki odpowiednim witaminom?

 

Wygląd naszej cery zależy nie tylko od odpowiedniej pielęgnacji. Ogromny wpływ na nią ma nasza dieta, a także styl życia! Jeśli więc Twoja pielęgnacja jest naprawdę dopracowana, jednak skóra wciąż boryka się z różnymi problemami, to znak, że trzeba coś zmienić w codziennym funkcjonowaniu! Warto zacząć od suplementacji witamin, które odpowiadają za kondycję naszej cery. Oto najważniejsze składniki odżywcze, które powinieneś dostarczać swojemu organizmowi każdego dnia!

Witaminy na cerę – o nich pamiętaj!

Zacznijmy od witaminy, którą ostatnio często stosuje się w pielęgnacji. Można ją jednak przyjmować także doustnie! Suplementowanie witaminy C, bo o niej tu mowa, pozwala na zachowanie młodego wyglądu na dłużej! To właśnie ten element jest najsilniejszym przeciwutleniaczem, który jest pozakomórkowy. Co więcej, witamina C odpowiada za lepsze przenikanie składników ze skóry do krwiobiegu. Rozjaśnia ona cerę i sprawia, że jest ona promienista. 

Kolejna witamina, o której warto pamiętać, to K. Ma ona wpływ na krzepnięcie krwi, a więc zmniejsza podatność na powstawanie siniaków, a także redukuje przebarwienia na skórze. To także świetny składnik rozjaśniający i energetyzujący zmęczoną, szarą cerę! 

Jakie jeszcze witaminy mają dobroczynny wpływ na naszą cerę? 

Warto znać także witaminę D. Jest ona znana także jako witamina słońca, gdyż to właśnie ją pozyskujemy z promieni słonecznych. Jej suplementację powinniśmy wdrożyć szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Wtedy nasza skóra potrzebuje jej znacznie więcej, jak i cały organizm. Witamina D wpływa regenerująco i złuszczająco na naszą skórę, co pozwala na jej jędrny i gładki wygląd! Ma także działanie przeciwzapalne. Stosuje się ją np. w przypadku leczenia łuszczycy. Ostatnia jest witamina E. Wiele osób nazywa ją eliksirem młodości! Taki tytuł zawdzięcza swojemu działaniu przeciwko wolnym rodnikom. Ma silne działanie nawilżające i ujędrniające, a więc jest po prostu idealna przy profilaktyce pierwszych zmarszczek!

Piękna cera nie tylko dzięki pielęgnacji! Dostarczaj swojej skórze witamin 

Suplementacja witamin nie musi być koniecznie prowadzona przez różne suplementy. Może to być także stosowanie odpowiedniej diety! Warzywa, owoce, nabiał, ryby, orzechy – wszystkie te produkty to bogactwo składników odżywczych i minerałów! Znajdziesz w nich wszystkie witaminy, których potrzebujesz! Jeśli interesujesz się dbaniem o swoją skórę zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz, to koniecznie zajrzyj na stronę: http://e-stylist.pl

slubnezaplecze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *