Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla ukochanej?

Jaki pierścionek zaręczynowy powinniśmy kupić swojej wybrance? Takie pytanie zadaje sobie naprawdę sporo osób, które myślą poważnie o związaniu się z kimś na stałe. W każdym związku przychodzi pora na zaręczyny. Prędzej czy później się to wydarzy. Jaki pierścionek więc wybrać?

Srebro czy złoto?

Jakie są najpopularniejsze typy pierścionków zaręczynowych? Wybór różnego rodzaju pierścionków jest naprawdę spory. Nie tylko możemy wybierać w pierścionkach wykonanych z na przykład złota czy srebra, ale także w różnego rodzaju wzorach. Jedno wolą pierścionki klasyczne, inni nowoczesne. Jedno duże pierścienie, inni małe, delikatne.
Trafić z idealnym pierścionkiem dla swojej wybranki nie jest łatwo. Trzeba mieć świadomość tego, że pomimo popularności srebrnych pierścionków nie jest to dobry wybór na zaręczynowy pierścionek. Powinien być on wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Liczy się również jego cena, choć większość z nas nie mówi o tym głośno. Nawet najtańszy pierścionek wykonany ze złota będzie znacznie lepszym wyborem niż srebro.

Brylant czy cyrkonie?

Mówi się, że pierścionki dzielą się na dwie grupy czyli te z brylantem i z cyrkoniami. Wybór jest oczywiście tylko i wyłącznie jeden. Jeśli pierścionek ma być na taką uroczystość jaką są zaręczyny, to musi być z brylantem. Oczywiście bardzo często zdarzają się pierścionki z cyrkoniami, które również zachwycają kobiety. Z reguły jednak nie są one tak zadowolone z pierścionka z cyrkoniami jak byłyby z pierścionka z brylantem. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na tak kosztowny wydatek!

Ile kosztuje godny uwagi pierścionek z okazji zaręczyn?

Tak naprawdę ceny pierścionków są bardzo różne. Nawet jeśli decydujemy się na zakup pierścionka z cyrkonią to koszt takiego wykonanego ze złota to około 350-500 złotych. Mowa oczywiście o pierścionku, którego nie powinien się nikt wstydzić, choć nie posiada on kamienia szlachetnego.

Jeśli szukamy pierścionka z brylantem, to powinniśmy liczyć się z wydatkiem około 1000 złotych i więcej. Oczywiście możemy kupić również tańszy pierścionek z brylantem, nie będzie on jednak okazały, a kamień będzie naprawdę bardzo mały. Jeśli jednak rzeczywiście za wszelką cenę chcemy kupić pierścionek z brylantem, to za około 600 złotych na pewno coś znajdziemy. Czy jednak warto kupować niewielki brylant? Czy wybranka naszego serca będzie z takiego pierścionka zadowolona? Pierścionek powinien być symbolem miłości. Kobieta będzie zapewne zadowolona z każdego pierścionka zaręczynowego. Warto jednak kupić taki, który zrobi na niej piorunujące wrażenie!

slubnezaplecze